Ndërlidhjet

BAGDAT


Nga shpërthimi i një bombe të vendosur në një rrugë në qendër të Bagdatit, humbi jetën një civil irakian dhe u plagos një tjetër.
Besohet se bomba kishte si cak autokolonat ushtarake amerikane, ndonëse burimet e koalicionit bëjnë të ditur se asnjë ushtar i tyre nuk është lënduar.
Komanda amerikane në Irak njofton se 20 persona, të dyshuar për përfshirje në sulmet kundër ushtarëve të koalicionit, janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit.
XS
SM
MD
LG