Ndërlidhjet

MOSKË


Dhoma e epërme e parlamentit të federatës ruse ka miratuar vazhdimin e mandatit të trupave ruse pranë forcës paqëruajtëse ndërkombëtare në Kosovë të udhëhequr nga NATO, deri më 10 qershor të vitit 2002.
Rusia do të tërheqë nga Kosova rreth 200 ushtarë dhe kontingjenti i trupave ruse do të numërojë 3400 vetë.
XS
SM
MD
LG