Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Britanisë, Tony Blair, ka dënuar si “të gabuar dhe të pakuptimtë” atentatin me bomba në Londrën perëndimore, ku u lënduan të paktën gjashtë persona, të cilët aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën. Policia tha se beson që përgjegjës për atentatin mund të jetë një fraksion separatist i quajtur “IRA e vërtetë”. Në makinën që shpërtheu pak pas mesnatës ishin vendosur rreth dyzet kilogram eksploziv.
XS
SM
MD
LG