Ndërlidhjet

BOGOTA


Gjatë luftimeve të rrepta që janë zhvilluar dje midis Armatës kolumbiane dhe kryengritësve me orientime të majta në rajonet lindore të vendit janë vrarë rreth 100 guerrilë, thuhet në raportet e mediave të atjeshme. Në këto luftime Armata kolumbiane ka angazhuar 4.000 ushtarë dhe helikopterë lufte kundër 1.300 gerriulëve nga froni i FARC-ut.
XS
SM
MD
LG