Ndërlidhjet

SHËN PETERBURG


Kryeministri i Rusisë, Mikhail Kasyanov dhe homologu i tij kinez Zhu Rongji, nënshkruan disa marrëveshje që do t’u japin hov, siç thuhet, marrëdhënieve ekonomike mes dy vendeve. Konsiderohet se në sajë të këtyre raporteve shkëmbimeve dy palëshe këtë vit do të kapin vlerën prej 10 miliardë dollarësh ose dyherë më shumë se vitin e shkuar.
XS
SM
MD
LG