Ndërlidhjet

BERLIN/MOSKË


Kancelari gjerman Gerhard Shrëder dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë pasur një bisedë telefonike gjatë së cilës kanë diskutuar rreth gjendjes në Maqedoni dhe rrugëve për të rritur efikasitetin e bashkëpunimit dy palësh për garantimin e paqes në rajonin e Ballkanit.
XS
SM
MD
LG