Ndërlidhjet

STOKHOLM


15 refugjatë kanë arritur në portin suedez të Goteborgut, duke u fshehur në një anijen transportuese që erdhi nga Belgjika.
Refugjatët janë të moshës 20 deri në 30 vjeçare dhe vijnë nga Afganistani, nga Shri Lanka, nga Pakistani, nga Shqipërisa dhe nga Kosova, - ka thënë zëdhënësja e policisë kufitare, Christin Herlin.
Këta persona kishin thënë se katër ditë nuk kishin pasur ushqim e ujë.
XS
SM
MD
LG