Ndërlidhjet

BREZI I GAZËS


Forcat Izraelite ndërmorën një sulm shpagues kundër caqeve palestineze në Qytetin e Gazës dhe njoftohet se të paktën gjashtë palestinezë janë vrarë dhe po aq plagosur.
Sulmi u ndërmor si përgjigje ndaj sulmit të djeshëm kundër një vendbanimi kolonësh hebrej në Brezin e Gazës me çrast u vranë dy izraelitë e u plagosën së paku 14 të tjerë.
XS
SM
MD
LG