Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka arsye të besojë se mund të bëhen sulme të tjera terroriste ndaj Shteteve të Bashkuara dhe interesave amerikane në botë “gjatë disa ditëve të ardhëshme”, ka thënë mbrëmë Byroja Federale e Hetimeve .
FBI-ja nuk ka elaboruar natyrën e kërcënimit, por presidenti George Bush ka siguruar amerikanët se qeveria e tij ka ndërmarrë të gjitha masat e mundëshme për mbrojtjen e tyre nga sulme të mëtejshme terroriste.
XS
SM
MD
LG