Ndërlidhjet

DUSHANBE


Presidenti i Taxhikistanit, Emomil Rakhmanov ka takuar në Dushanbe komandantin e operacioneve ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Afgansitan, gjeneralin amerikan Tommy Franks dhe kanë diskutuar lidhur me konfliktin në Afganistan.
Në komunikatën zyrtare thuhet se ata kanë diskutuar bashkëpunimin midis Shteteve të Bashkuara dhe Taxhikistanit në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar dhe ekstremizmit.
Gjenerali Franks dje bisedoi në Tashkent edhe me presidentin e Uzbekistanit, Islam Karimov.
XS
SM
MD
LG