Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, do të udhëtojë në Moskë ditën e premte ku do të takojë ministrin Rus të mbrojtjes, Igor Sergejev e do të bisedojë rreth luftës kundër terrorizmit dhe me gjasë edhe për Marrëveshjen mbi Raketat Antibalistike të vitit 1972 dhe marrëdhëniet afatgjata midis dy vendeve ,njoftoi zëdhënësja e Pentagonit,Victoria Clark. Zëdhënësja ka thënë se Donald Ramsfeld në vijim do të vizitojë edhe vende në Azinë Qendrore.
XS
SM
MD
LG