Ndërlidhjet

MOSKË


Një i deleguar i kryengritësve çeçenë deklaroi pas bisedimeve në Moskë se është optimist për një marrveshje paqësore me Kremlinin lidhur me konfliktin në Çeçeni. Për herë të parë që nga shpërthimi i luftës së dytë në Çeçeni, para dy vjetësh, në Moskë u takuan drejtëprdrejtë i deleguari i presidentit të Rusisë për Çeçeninë, Viktor Kazantsev dhe Akhmad Zakayev, përfaqëuses i presidentit të republikës kryengritëse, Asllan Maskhadov.
XS
SM
MD
LG