Ndërlidhjet

PARIS


Ministria franceze e Mbrojtjes njofton se një pjesë pararoje prej 58 marinarësh francezë kanë arritur në Afganistan dhe sigurojnë aeroportin në Mazar-i –Sharif, në veri të vendit.
Ata janë pararojë e 300 trupave franceze të vendosur në bazën ajrore në Uzbekistan që nga 17 nëntori, që kanë mision sigurinë dhe mbrojtjen e ndihmës humanitare rreth Mazari Sharifit.
XS
SM
MD
LG