Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thonë se avioni bombardues, B-52 me gabim ka lëshuar një bombë afër trupave të Shteteve të Bashkuara në Kandahar të Afganistanit dhe janë vrarë tre ushtarë amerikanë e 20 janë plagosur. Fillimisht u tha se u vranë dy ushtarë, por zëdhënësi i Pentagonit pohoi se një ushtar vdiq nga plagët në rrugë për në spital.
Në këte rast janë vrarë apo plagosur edhe një numër i panjohur luftëtarësh të opozitës afgane.
XS
SM
MD
LG