Ndërlidhjet

TORA BORA/AFGANISTAN


Këmbësoria anti-talibane e mbështetur nga tanket dhe bombarduesit e Shteteve të Bashkuara,B-52 kanë sulmuar pozicionet që mbajnë luftëtarët e al Kaidës së Osama bin Ladenit në kompleksin e shpellave tek Tora Bora në lindje të Afganistanit.
Shefi i sigurisë së provincës, Hazrat Ali ka thënë se gjatë bombardimeve të djeshme janë vrarë 10 anëtarë të lartë jo afganas të Al Kaidës, por raporti nuk është konfirmuar nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG