Ndërlidhjet

NJU DELHI


India dhe Pakistani po përqëndrojnë trupat dhe armatimet përgjatë kufirit të përbashkët, duke shkallëzuar tensionimet, kurse dy ushtarë indas janë vrarë mbrëmë në shkëmbim zjarri përgjatë kufirit.
Ambasadori pakistanez, para se të largohet nga Nju Delhi, ka thënë se raportet midis dy vendeve fqinje po keqësohen në mënyrë rapide.
Ndërkohë, autoritetet e Pakistanit thonë se kanë arrestuar në Penxhab-Maulana Azhar Masood, një lider i dalluar militant kundër Indisë.
XS
SM
MD
LG