Ndërlidhjet

MAGAS/RUSI


Dhuna e fundit në Çeçeni thuhet se ka lënë së paku 10 ushtarë rusë të vrarë dhe 21 të plagosur.
Një zyrtar i administratës promoskovite në Çeçeni ka thënë se trupat çeçene kanë sulmuar pozicionet e trupave federale 21 herë në harkun e fundit kohor dhe shkatërruan me shpërthim mine një automjet ushtarak, kurse trupat ruse kanë arrestuar 67 persona nga disa fshatra për lidhje të dyshuara me forcat militante.
Agjencitë raportojnë se aviacioni dhe artileria ruse kanë sulmuar bazat dhe caqe të kryengritësve afër kufirit të Çeçenisë me republikën ruse të Dagestanit.
XS
SM
MD
LG