Ndërlidhjet

XHAKARTË


Dy persona janë vrarë nga shpërthimet në katër kisha në Indonezinë lindore.
Autoritetet e Indonezisë ndërkaq e kanë lejuar zbatimin e ligjit islamik, Sheriatit, në provincën Aceh, në kuadër të masave për ndërprerjen e kërkesave të separatistëve.
Mbi 1.300 vetë janë vrarë brenda vitit në përleshjet mes milicisë pro-qeveritare dhe separatistëve në Aceh, krahinë në veri të ujdhesës Sumatra.
XS
SM
MD
LG