Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, deklaroi se administrata e tij ka përkushtim të vetëm madhor forcimin e sigurisë së popullit amerikan.
Në radiofjalimin e rregullt javor drejtuar kombit, presidenti tha se përmirësimi i sigurisë amerikane kërkon shpartallimin e çdo grupi terrorist, në Afganistan dhe përtej.
George Bush tha gjithashtu se krijimi i sigurisë ekonomike është në mesin e qëllimeve parësore të tij.
XS
SM
MD
LG