Ndërlidhjet

XHAMU /INDI


Policia e Indisë njofton se së paku 10 njerëz janë vrarë gjatë një sulmi nga militantë dhe shkëmbim zjarri afër një tempulli Hindu në Jamu, kryeqytet dimëror i shteteve Jamu dhe Kashmir.
Disa grupe kryengritëse janë duke luftuar sundimin e Indisë në Kashmirin me shumicë myslimane ku, siç thonë autoritetet, janë vrarë rreth 33 mijë njerëz gjatë kryengritjes 12 vjeçare.
XS
SM
MD
LG