Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku 12 persona e humbën jetën dhe mbi 20 janë plagosur nga shpërthimi në portin Haifa të Izraelit, kur një palestinez e shpartalloi vetveten në shitoren që në çastin e shpërthimit ishte përplot njerëz.
Ky është sulmi i katërt vetëvrasës në Izrael gjatë pesë ditëve të kaluara.
Burimet policore thanë se numri i viktimave pritet të jetë më i madh.
XS
SM
MD
LG