Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite sot e filluan tërheqjen nga qytetet Kalkilia dhe Tulkarem në Bregun Perëndimor, por qytetet ende mbeten të rrethuara nga tankset dhe autoblindat.
Njoftohet se forcat izraelite kanë filluar operacionin tjetër në qytetin Dura, për të shkatërruar, siç thuhet, infrastrukturën terroriste.
Ministri palestinez Yasser Abed Rabbo tha se tërheqja e Izraelit është mashtrim, sepse trupat kanë mbetur dhe janë shpërndarë në zona tjera.
XS
SM
MD
LG