Ndërlidhjet

SRINAGAR/INDI


Ndihmës sekretarja e Shtetit Christina Rocca sot u takua me zyrtarët e Indisë për të diskutuar fushatën e Shteteve të Bashkuara kundër terrorizmit, dhe për të ndërmjetësuar mes rivalëve bërthamorë, Indisë dhe Pakistanit.
Vetëm gjatë natës, mbi 25 njerëz janë vrarë në përleshjet me separatistët në Kashmir.
Policia tha se 4 militantë e kanë humbur jetën në shkëmbim zjarrin në kufirin mes Indisë e Pakistanit.
XS
SM
MD
LG