Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson deklaroi në Uashington se do të ishte e parakohëshme të diskutohet një rol potencial paqëruajtës i NATO-s në konfliktin në Lindje të Afërt dhe se atje së pari duhet të vendoset paqa.
Robertson tha se NATO mund të ishte i disponuar të bisedonte për rolin mbrojtës të vëzhguesve, sikurse në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG