Ndërlidhjet

HAGË


Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar dhe kanë rregulluar mbledhjen sot tw diplomatëve nga 115 vende të botës, për të diskutuar çështjen e drejtorit të përgjithshëm të Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike. Shtetet e Bashkuara kanë bërë kërkesë për heqjen e brazilianit Hoze Bustani nga ky post, për paaftësi në administrim.
XS
SM
MD
LG