Ndërlidhjet

HAGË


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova sot dëshmoi në procesin gjyqësor të Sllobodan Millosheviqit, duke fajësuar ish presidentin jugosllav për shtypjen e shqiptarëve etnikë dhe nxitjen e luftës në Kosovë.
Rugova tha para Tribunalit se Beogradi “qartas kishte vendosur të shkatërrojë Kosovën nëpërmjet dhunës dhe luftës”.
Pritet që Rugova të pytetet kryq-e-tërthorë nga Millosheviq, i cili përfaqëson vetëveten në gjykim.
XS
SM
MD
LG