Ndërlidhjet

KATMANDU


Ministria e Mbrojtjes e Nepalit tha se mbi 350 guerilë maoistë janë vrarë në përleshjet e fundit në pjesën perëndimore të vendit.
Kryengritësit maoistë tani më 6 vjet luftojnë për rrëzimin e monarkisë dhe vendosjen e pushtetit komunist.
XS
SM
MD
LG