Ndërlidhjet

SHARM EL-SHEIK/EGJIPT


Liderët e Egjiptit, Arabisë Saudite dhe Sirisë shfaqën vendosmërinë e tyre për arritjen e paqës me Izraelin në shkëmbim të tërheqies së Izraelit nga toka e okupuar dhe hedhin poshtë çfardo forme të dhunës.
Në komunikatën e përbashkët nga takimi në Egjipt presidentët Hosni Mubarak, Bashar al Asad dhe trashëgimtari i Fronit Saudit, prici Abdullah dënuan sulmet ushtarake izraelite kundër palestinezëve dhe bënë thirrje për presion ndërkombëtar që ti jepet fund okupimit izarelit të territoreve palestineze.
XS
SM
MD
LG