Ndërlidhjet

XHAMU


Trupat e Indisë dhe Pakistanit e vazhduan shkëmbim-zjarrin artilerik përgjatë vijës kufitare që ndan Kashmirin.
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan u bëri thirrje të dy palëve të përmbahen sa të jetë e mundur, kurse në qershor, rajonin pritet ta vizitojë zëvendës sekretari shtetëror amerikan Richard Armitage.
XS
SM
MD
LG