Ndërlidhjet

SEUL


Kampionati Botëror në futboll, që sivjet mbahet në Japoni dhe në Korenë Jugore, filloi me një rezultat befasues: Senegali mundi kampionin aktual botëror, Francën, me rezultat 1 me 0.
Para këtij takimi u mbajt seremoniali i hapjes së kampionatit, ku ishin edhe kryetari i Koresë Jugore, Kim Dae Xhung dhe kryeministri i Japonisë, Junishiro Koizumi.
XS
SM
MD
LG