Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria dhe Kosova dëshirojnë të ndërtojnë autostradën ndërlidhëse për të mbështetur marrëdhëniet bilaterale ekonomike dhe politike, tha kryeministri Pandeli Majko në konferencë të përbashkët për gazetarët me kryeministrin Bajram Rexhepi në Tiranë.
“Do të ishte ironike për shqiptarët në Shqipëri dhe në Kosovë të dëshirojnë të integrohen në Evropë, para se të jenë integruar në rajon” tha kryeministri i Shqipërisë.
Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, i cili ndodhet për vizitë në Shqipëri, tha para reporterëve se “këto projekte do të tregojnë se shqiptarët janë faktor stabiliteti në rajon”.
XS
SM
MD
LG