Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i Kroacisë Ivica Raçan sot kishte takime të ndara me presidenti e Shteteve të Bashkuara George Bush dhe sekretarin e shtetit Colin Powell.
Është në interesin e Kroacisë që ajo të kontribuojë në luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar, ka thënë Raçan.
Bëhet e ditur se në takimin Raçan-Powell është biseduar për sigurinë në Ballkan dhe kontestin me Beogradin rreth siujdhesës Prevllaka.
XS
SM
MD
LG