Ndërlidhjet

PRAGË


Tensionet midis Indisë dhe Pakistanit rreth territorit të kontestuar të Kashmirit duket se janë zbutur, tha zëvendës sekretari i shtetit Richard Armitage pas vizitës që u bëri dy vendeve.
Armitage tha se India shqyrton ndërmarrjen e masave ende të papërcaktuara ushtarake, për të ulur tensionet me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG