Ndërlidhjet

GUANTANAMO/FLORIDË


502 është numri i të burgosurve talibanë dhe të al Kaidës në bazën amerikane në Kubë, kanë bërë të ditur zyrtarët amerikanë.
Presidenti George Bush i ka autorizuar gjykatat ushtarake të gjykojnë këta të burgosur, por deri sot nuk ka dalë para autoriteteve të drejtësisë.
XS
SM
MD
LG