Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian janë dakorduar që të negociojnë lidhje më të ngushta ekonomike dhe politike me Shqipërinë, por ata thonë se vendi duhet së pari të të përmirësojë stabilitetin politik.
Komisioneri i Jashtëm i BE-së, Chris Patten tha mbrëmë se negociatat me Shqipërinë do të fillojnë pas vere- varësisht nga progresi i mëtejshëm i reformave dhe stabilitetit politik. Patten ka shfaqur shpresën se zgjedhjet presidenciale të javës së ardhëshme në Shqipëri do të përmirësojnë stabilitetin politik.
XS
SM
MD
LG