Ndërlidhjet

UASHINGTON


FBI-ja i ka këshilluar agjencitë për ruajtjen e sigurisë të jenë syçela ndaj terroristëve të cilët mund të komplotojnë sulme kundër lagjeve ebreje dhe synagogave në Amerikë, duke përdorur cisterna me karburante.
Zyrtarët thanë se kjo vërejtje nuk bazohet në kërcënime specifike, por në intervista me luftëtarë të kapur al Kaidas dhe talibanë, të cilët kishin sinjalizuar komplotime të këtilla që kanë qenë diskutuar. Zyrtarët thonë se intervistat me të arrestuarit nuk kanë zbuluar qytetin-cak as kohën.
XS
SM
MD
LG