Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Ushtarët izraelitë kanë vrarë një palestinez dhe plagosën disa të tjerë, gjatë përleshjeve në kampin Balata afër Nablusit.
Burimet palestineze kanë njoftuar se 6 palestinezë janë vrarë dhe plagosur në Rripin e Gazës afër kufirit me Egjiptin.
Në Hebron, Gjenerali David Blumenfeld ka deklaruar se ushtria izraelite është në kërkim të 15 militantëve që besohet të gjenden në zyrat e shërbimeve palestineze të sigurisë.
XS
SM
MD
LG