Ndërlidhjet

PRISHTINË


Disa mijëra shqiptarë kanë protestuar sot në Prishtinë duke kërkuar lirimin e disa shqiptarëve të arrestuar nga policia e Kombeve të Bashkuara, të akuzuar për vrasjen e bashkombasve të tyre.
Administratori i Kombeve të Bashkuara, Michael Steiner, tha se askush nuk është mbi ligjin dhe se në Kosovë, do te këtë tolerancë 0 për krimin.
XS
SM
MD
LG