Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Poëell, ka kërkuar sot nga senati i Shteteve të Bashkuara, të veprojë menjëherë për të ratifikuar marrëveshjen për pakësimin e armëve bërthamore, të nënshkruar 2 muaj më parë nga presidenti amerikan Bush dhe ai rus Putin.
Duke dëshmuar sot para Komitetit për Marrdhënie me jashtë të Senatit, Poëell tha se ky pakt do të ndihmonte 2 vendet për të ndryshuar marrdhëniet e tyre nga rivalë strategjikë në partnerë strategjikë.
XS
SM
MD
LG