Ndërlidhjet

SRINIGAR


3 militantë pro hindus janë vrarë në shtetin Xhamu nga militiantët islamikë, ka bërë të ditur policia e Indisë.
India akuzon Pakistanin për mbështetjen që i jep terroristëve dhe guerrilëve, të cilët kërkojnë fundin e kontrollit të Nju Delhit mbi Kashmirin.
XS
SM
MD
LG