Ndërlidhjet

NJU DELHI


Zgjedhjet në rajonin e Kashmirit do të mbahen në shtatorin dhe tetorin e ardhshëm, kanë bërë të ditur burimet zyrtare indiane.
Aleanca kryesore e partive që kërkojnë shkëputjen e Kashmirit nga India ka deklaruar se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje dhe ka bërë thirrje për një zgjidhje të përhershme të konfliktit në Kashmir.
Ndërkaq grupi militant islamik, Xhamiat – ul – Muxhahedin, ka thënë se do të sulmojë kandidatët që do paraqiten në zgjedhje.
XS
SM
MD
LG