Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri turk i Ekonomis, Kemal Dervis ka dhënë dorëheqie nga qeveria e koalicionit trepalësh të kryeministrit Ecevit, si i nënti ministër me radhë që largohet dhe sqaroi motivet: ”Do të punojë për krijimin e një qeverie të ardhëshme të qendrës së majtë e cila reflekton teoritë moderne liberale sociale dhe që mund të vijë në pushtet me forcat e veta”, deklaroi Kemal Dervis.
XS
SM
MD
LG