Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Iranit, Mohammad Khatami gjatë vizitës në Afganistan ka akuzuar administratën e presidentit të Shteteve të Bashkuara, George Bush të ketë një “qasje zemrake” në politikën e jashtëme që nga sulmet terroriste të 11 shtatorit. “Ne na nevojitet paqa dhe mirëkuptimi. Fati i njerzimit është përgjegjësi e të gjithëve.Ata që janë të fuqishëm kanë shumë më tepër përgjegjësi që t,i sjellin paqë botës”, deklaroi Khatami, i cili shtoi se Irani kurrë nuk do të bëhet “parajsë” për militantët al kaidas.
XS
SM
MD
LG