Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë demoluar shtëpitë e dy bombarduesve vetëvrasës palestinezë afër Tulkaremit, përgjegjës për vrasjen e së paku 17 izraelitëve.
Zyrtarët palestinezë thonë se trupat izraelite vranë dje një djalosh 5 vjeçar në Brezin e Gazës, por armata izraelite demanton çfardo njohurie për këte vrasje, duke thënë se një pjestar i tyre ishte sulmuar dhe ata kishin kthyer zjarrin, duke plagosur një militant.
XS
SM
MD
LG