Ndërlidhjet

VLLADIVOSTOK, RUSI


Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Ill e kaloi sot herët në mëngjes, me tren privat, kufirin në Rusi. Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se lideri i Koresë Veriore u prit nga i dërguari i presidentit Putin dhe nga zyrtarë lokalë.
Sipas një zëdhënëse qeveritare në Vlladivostok, pritet që këtë të premte të takohen presidenti rus, Vlladimir Putin dhe lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Ill.
XS
SM
MD
LG