Ndërlidhjet

KABUL


Nënsekretari amerikan i thesarit, John Taylor, ka mbërritur në Afganistan, për të diskutuar me autoritetet vendase dhe misionin e Kombeve të Bashkuara atje lidhur me rindërtimin e vendit dhe shpërndarjen e ndihmave ndërkombëtare.
Besohet se Taylor do të diskutojë dhe projektin e ndërtimit të rrugës që lidh Kabulin me Kandaharin e që do të financohet nga Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Arabia Saudite.
XS
SM
MD
LG