Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, ka përgëzuar kryeministrin Toni Bler, për raportin që qeveria britanike paraqiti në Dhomën Përfaqësuese lidhur me programet e Irakut për shkatërrim në masë.
Toni Bler tha sot se, bazuar në informacionet e shërbimeve të zbulimit, Iraku po përpiqet të zhvillojë armë bëthamore ndërsa është aktualisht në gjendje të aktivizojë brenda 45 minutave armët biologjike dhe kimike.
Raporti u cilësua si i pabazë nga autoritetet irakene.
XS
SM
MD
LG