Ndërlidhjet

KANDAHAR


Guvernatori i Kandaharit ditë e natë përpiqet të zë liderin e milicisë së dëbuar talibane Mullah Mohamad Omar, i cili besohet se është gjallë dhe fshihet në malet e Afganistanit qendror.
Zëdhënësi i guvernatorit Khalid Pashtoon tha se zyrtarët e shërbimit afgan të zbulimit, përafërsisht e dijnë vend-ndodhjen e liderit taliban.
XS
SM
MD
LG