Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite njofton se gjatë natës ka arrestuar 32 palestinezë anembanë Bregut perëndimorë dhe se 23 prej tyre kanë qenë të “kërkuar si të dyshuar” për sulme ndaj Izraelit.
Njëherit, gjatë dhunës që ka shpërthyer gjatë natës në Bregun perëndimorë dhe në Gaza, janë vrarë tre palestinezë- prej të cilëve dy fëmijë- dhe një ushtar izraelit.
XS
SM
MD
LG