Ndërlidhjet

HAGË


Kryeprokurorja e gjykatës së Hagës, Karla Del Ponte, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të rrisë presionet ndaj Jugosllavisë për të arrestuar dhe dorëzuar Radko Mlladiçin. Del Ponte tha se Mlladiç gjendet në Serbi dhe mbrohet nga ushtria serbe.
Po sot kjo gjykatë ka bërë të ditur se ka shkrirë në një të vetme akuzat e ngritura ndaj Radovan Karxhiqit, në vitin 1995 dhe 2000.
XS
SM
MD
LG